Zamknij

Strajk Kobiet wzywa pod Sejm. Protest przeciwko zakazowi aborcji

Redakcja
02.07.2018 14:37
Strajk Kobiet wzywa pod Sejm. Protest przeciwko zakazowi aborcji
fot. Piotr Hukało/East News

Ogólnopolski Strajk Kobiet ponownie organizuje protest w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wydarzenia są organizowane w całym kraju. Projekt "Zatrzymaj Aborcję" autorstwa Kai Godek jest ponownie rozpatrywany w Sejmie. Poparcie dla całkowitego zakazu aborcji wyraził po raz kolejny Episkopat. 

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny po raz kolejne zajmie się obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję". Jego pomysłodawcy dążą do całkowitego zakazu aborcji i chcą, by ciąży nie można było usunąć także ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. To jedna z trzech przesłanek dopuszczająca terminację ciąży w polskim prawie. Rzeczywistość pokazuje jednak, że aborcji de facto nie można przeprowadzić w wielu miejscach w Polsce, a szpitale odmawiają kobietom tego prawa. 

Protest kobiet: sprawa zakazu aborcji

Ogólnopolski Strajk Kobiet po raz kolejny mobilizuje siebie i swoich zwolenników i zapowiada protesty w całym kraju. W Warszawie demonstracja rozpocznie się o 16 przed Sejmem, czyli w czasie, kiedy sejmowa komisja będzie opiniowała projekt Kai Godek.

strajk kobiet

Episkopat wydał w tej sprawie komunikat. "Księża Biskupi przypominają swoje poparcie dla projektu obywatelskiego 'Zatrzymaj aborcję', który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej".

Protesty organizowane są po hasłem: "Do kosza! Nie dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej!".

RadioZET.pl/KM