Zamknij

„Rządowy program Wpier***+''. Joannie Senyszyn puściły hamulce

Redakcja
03.01.2019 12:43
„Rządowy program Wpier***+''. Joannie Senyszyn puściły hamulce
fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Projekt ustawy dotyczący przemocy domowej wróci do ministerstwa - poinformował w środę Mateusz Morawiecki. Mimo to wciąż wywołuje duże emocje wśród Polaków. W ostrych słowach o projekcie PiS wypowiedziała się na Twitterze Joanna Senyszyn. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupyNewsy Radia ZET na Facebooku

Podjąłem decyzję, że projekt ustawy dotyczący przemocy domowej wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, polskie prawo musi być klarowne i w pełni chronić ofiary.

Do wpisu Mateusza Morawieckiego odniosła się w czwartek Joanna Senyszyn, była europosłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

„Rządowy program Wpier***+ chwilowo odwołany. Kolejny raz PiS przestraszył się Polek” – napisała. ''Projekt Wpier***+ nie został oficjalnie wycofany z etapu konsultacji społecznych. Jest tylko oświadczenie faceta skazanego za kłamstwo. Konsekwencje mogą być tragiczne: podmioty społeczne nie zgłoszą uwag i Rafalska pchnie projekt dalej'' - dodała w kolejnym poście. 

Zobacz także

Proponowane przez MRPiPS zmiany zakładały m.in. zastąpienie definicji "członka rodziny" poprzez wprowadzenie "osoby doznającej przemocy domowej" oraz "sprawcy przemocy domowej''. Projekt 31 grudnia 2018 r. został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Według portalu wyborcza.pl, proponowane przepisy mówią o tym, że "jednorazowe pobicie nie będzie już przemocą domową".

RadioZET.pl/DG