Zamknij

Dyrygent orkiestry zgwałcił dwie uczennice? Na wyrok czeka w areszcie

09.12.2019 18:19
Gwałt
fot. Shutterstock

Nawet 12 lat więzienia grozi cenionemu dyrygentowi ze Szczecina, pochodzącemu z Ukrainy Władimirowi I. Lokalne media przekazały, że muzyk mógł popełnić przestępstwo przeciwko wolności seksualnej. Zawiadomienie złożyły dwie niepełnoletnie uczennice.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władimirowi I. zarzuca się gwałt na dwóch uczennicach. Szanowany dyrygent zasiadał w jury wojewódzkiego konkursu skrzypków, uczył w klasie o takiej specjalizacji. I to tam wyszukiwał swoje ofiary.

Zobacz także

Jak podał „Głos Szczeciński” I. został tymczasowo aresztowany. Dyrygent stargardzkiej orkiestry, nie pojawił się w jej składzie już w maju tego roku. Mało kto zdawał sobie sprawę z powodu rezygnacji Władimira I. z prowadzenia orkiestry.  

Wszystko wskazuje, że już wtedy zaczęły się jego problemy. Prokuratura zajęła się zawiadomieniem dwóch nieletnich uczennic Władimira I. Zarzucają one dyrygentowi gwałt.

Postępowanie jeszcze się nie zakończyło, ale podejrzany od połowy października jest w areszcie

Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, GS24.pl

Śledczy podali, że Władimir I ma dwa postawione zarzuty: popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, na szkodę dwóch ustalonych poszkodowanych.

Zobacz także

Do przestępstw miało dochodzić podczas lekcji indywidualnych, na terenach szkół muzycznych w Stargardzie i Szczecinie.

Za gwałt Władimirowi I. grozi od 2 do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/Gs24.pl/Radio Szczecin