Zamknij

Zaatakował ciężarną żonę siekierą, dziecko nie przeżyło. Usłyszał zarzuty

20.09.2019 17:54
Zabójstwo
fot. Shutterstock

Dwa zarzuty – usiłowania zabójstwa żony i zabójstwa dziecka usłyszał w piątek w warszawskiej prokuraturze 34-letni mężczyzna – podaje PAP. Zaatakował on nożem ciężarną żonę. Kobieta jest w stanie ciężkim.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura postawiła zarzuty 34-latkowi, będącemu na co dzień zawodowym żołnierzem. Kilka dni temu w jednej z miejscowości pod Radomiem zaatakował siekierą ciężarną żonę. Zadał jej ciosy w okolice głowy i ramion. Płód w jej łonie nie przeżył ataku. Ciężko ranną matkę podtrzymali na życiu medycy.

Zobacz także

Jak poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, podejrzany usłyszał oba zarzuty.  PAP podaje, że podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Na tym etapie śledztwa prokuratura nie informuje jednak o szczegółach. Śledczy zaznaczają, że będzie wniosek do sądu o areszt tymczasowy mężczyzny na 3 miesiące.

Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę rano

Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratory Okręgowej w Warszawie

Do zdarzenia w środę wieczorem, w miejscowości Lisów k. Radomia. Służby powiadomiła o zajściu sąsiadka, której podejrzany „wygadał się” po całym zajściu. 

Pomimo podjętych przez lekarzy starań, nie udało się uratować dziecka. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek był trzeźwy. Śledztwo prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podejrzanemu grozi dożywocie.

RadioZET.pl/PAP