Zamknij

Prokuratura bada powiązania śmierci Magdaleny Żuk z tajemniczym samobójstwem modelki

Redakcja
10.05.2017 10:57
Prokuratura bada powiązania śmierci Magdaleny Żuk z tajemniczym samobójstwem modelki
fot. Youtube

Po sygnałach od dziennikarzy i internautów Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zdecydowała się wrócić do sprawy samobójczej śmierci 30-letniej modelki Karoliny Kaczorowskiej. Informacje, jakie dotarły do prokuratury, wskazują, że przypadki śmierci obu kobiet są ze sobą powiązane.

Do jeleniogórskiej prokuratury zaczęli zwracać się dziennikarze pytając o powiązanie śmierci Magdaleny Żuk z tajemniczym samobójstwem polskiej modelki Karoliny Kaczorowskiej, która w styczniu 2016 r. powiesiła się w hotelu w Karpaczu. – Dostaliśmy telefony od wielu dziennikarzy z pytaniem, czy w sprawie samobójczej śmierci Karoliny K. pojawiają się te osoby, co w sprawie Magdaleny Żuk. Zdecydowaliśmy, że referentka sprawy dokona analizy akt postępowania, dotyczącego samobójstwa Karoliny K. Śledztwo to zostało umorzone, bo nie znaleziono dowodu, że przyczyną śmierci dziewczyny był udział osób trzecich lub by została do samobójstwa nakłoniona – powiedziała portalowi tvp.info prok. Violetta Niziołek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Zobacz także

Kariera w modelingu

Karolina Kaczorowska pracowała jako modelka i często wyjeżdżała za granicę. Jej kariera rozwinęła się do tego stopnia, że kupiła sobie nawet mieszkanie w Londynie. W styczniu 2016 r. zorganizowała urodzinowe przyjęcie w Karpaczu. Zaprosiła wielu znajomych, aby wspólnie świętować 30. urodziny. Modelka zapłaciła za pobyt wszystkich gości z własnej kieszeni. Jej rodzice dziennikowi „Fakt” mówili, że to właśnie znajomi mieli na nią zły wpływ. 18 stycznia 2016 r. obsługa hotelowa znalazła jej ją martwą w pokoju - powiesiła się na prostownicy do włosów. Sekcja wykazała obecność we krwi narkotyków i alkoholu.

Prokurator wraca do sprawy

Według oficjalnych informacji sekcja zwłok Karoliny Kaczorowskiej nie wykazała ingerencji osób trzecich. Nieoficjalne doniesienia sugerują natomiast, że obie śmierci mogą być ze sobą powiązane ze względu na wspólnych znajomych, a w szczególności ostatniego partnera Małgorzaty Żuk. – Mogę powiedzieć, że referentka sprawy podjęła decyzję o przejrzeniu tych akt – komentowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, podkreślając, że fakt ten nie oznacza, że sprawy są ze sobą powiązane.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVPinfo/strz