Zamknij

Sprawa „dilera gwiazd”. Zarzuty może usłyszeć nawet 200 celebrytów!

Redakcja
23.02.2018 11:43
Diler
fot. Tomasz Radzik/East News

Prokuratura nie odpuści celebrytom, którzy kupowali narkotyki od sławnego dilera Cezarego P. Będzie chciała postawić im zarzuty. Jak dowiedziało się Radio ZET, prokuratura po 7 miesiącach od skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciwko dilerowi gwiazd wszczęła postępowanie dotyczące posiadania przez jego klientów kokainy. Są to znani aktorzy, menadżerowie i osoby ze świata show-biznesu.

Oficjalnie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie informuje, że dokonano analizy akt i stwierdzono, że trzeba wziąć pod uwagę Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Śledczy powołali się na orzeczenie Sądu Najwyższego z 2011 roku, które mówi, że każde posiadanie narkotyku jest czynem zabronionym. Prokuratura rozpoczęła wiec postępowanie, a dochodzenie w tej sprawie zleciła policji.

Zobacz także

To może być prawdziwy wstrząs dla show-biznesu, bo na liście klientów z najwyższej półki Cezarego P. miało być 200 celebrytów. Do tej pory byli tylko świadkami na procesie Cezarego P. Według Prokuratury Cezary P. miał sprzedać w sumie 4 kilogramy kokainy. Narkotyk o najwyższej 90-procentowej czystości sprzedawał za 500 złotych za gram. 

—Po dokonaniu analizy akt śledztwa przeciwko Cezaremu P. stwierdzono, iż karnoprawnej analizie, w kontekście czynów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, należy poddać zachowania osób, które nabywały narkotyki od Cezarego P. i Piotra S. — odpowiedział na pytania Radia ZET rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński.

Zobacz także

„Ponadto stwierdzić należy, iż rysujące się wcześniej wątpliwości w powyższym zakresie (tzw. posiadanie konsumenckie) straciły na znaczeniu wobec wejścia w życie art. 62 a Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którym posiadanie konsumenckie stanowi czyn zabroniony pod groźbą kary. Każde zatem posiadanie takich środków lub substancji, niezależnie od tego w jakim celu się odbywa, wyczerpuje ustawowe znamiona czynu z art. 62 ust 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. [...]” — napisał.

RadioZET.pl/MaG/MP