Zamknij

Nie będzie wniosku o zatrzymanie Gawłowskiego. Prokuratura zdecydowała [News Radia ZET]

Redakcja
11.12.2018 12:01
Gawłowski
fot. PAP

Prokuratura nie będzie wnioskować do Sejmu o możliwość zatrzymania posła PO Stanisława Gawłowskiego – dowiaduje się Radio ZET. Kilka dni temu Sejm na wniosek śledczych ze Szczecina wyraził zgodę na postawienie nowych zarzutów i ewentualne aresztowanie posła.

We wniosku prokuratury nie znalazła się jednak prośba o zatrzymanie, co oznacza, że zgodnie z prawem Gawłowski może zasłonić się immunitetem przy jakiejkolwiek próbie zatrzymania go przez funkcjonariuszy.

Zobacz także

Prokuratura zapowiedziała postawienie nowych zarzutów w sprawie podejrzenia korupcji i prania brudnych pieniędzy oraz ewentualny kolejny wniosek o aresztowanie, kiedy Stanisław Gawłowski był jeszcze w areszcie. Prawdopodobnie dlatego do Sejmu trafił wniosek bez prośby o wyrażenie zgody na zatrzymanie posła.

6 grudnia Sejm wyraził zgodę na tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Wcześniej poseł zrzekł się immunitetu, a sejmowa komisja regulaminowa uznała, że jego oświadczenie w tej sprawie jest formalnie poprawne.

Zobacz także

W kwietniu zachodniopomorska delegatura Prokuratury Krajowej w Szczecinie postawiła posłowi Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą one okresu, kiedy polityk był wiceministrem ochrony środowiska. Gawłowski przebywał trzy miesiące w areszcie, który opuścił w lipcu tego roku, po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji.

RadioZET.pl/PAP/MM/MP