Zamknij

Przemyt narkotyków z Holandii do Polski. Zarzuty dla czterech osób

Redakcja
28.08.2017 09:32
Narkotyki
fot. Policja.pl

Zarzut przemytu narkotyków z Holandii do Polski i rozprowadzania ich w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim postawiła czterem osobom Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Podczas przeszukań u zatrzymanych znaleziono 1,2 kg marihuany i 50 g amfetaminy.

Jak podała w poniedziałkowym komunikacie Prokuratura Krajowa, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nadzoruje śledztwo dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.

Czego dotyczy sprawa?

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że z Holandii do Polski są przemycane narkotyki, wprowadzane następnie do obrotu w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania czterech osób, które trudniły się przestępczym procederem. Do zatrzymań doszło równolegle w Warszawie i Kętrzynie (warmińsko-mazurskie).

Podczas przeszukań rzeczy osobistych zatrzymanych, ich samochodu oraz mieszkań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 1,2 kilograma marihuany oraz 50 g amfetaminy. Sprawców tymczasowo aresztowano.

Podejrzanym postawiono zarzuty

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator przedstawił im zarzuty. Dotyczą one obrotu znacznymi ilościami narkotyków na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz także

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował trzech podejrzanych na 3 miesiące. Wobec czwartego z podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze - dozór policji i poręczenie majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty - podała Prokuratura Krajowa.

RadioZET.pl/PAP/Policja.pl/MP