Zamknij

Kolejny zwrot ws. śmierci Maksymiliana z Rzeszowa. Znajomy rodziców z zarzutami zabójstwa chłopca i znęcania się nad jego siostrą

Redakcja
31.07.2017 11:35
Policja
fot. Flickr

Znajomy rodziców 6-miesięcznego Maksymiliana, który zmarł w sobotę w szpitalu na skutek licznych obrażeń ciała, w tym głowy, usłyszał zarzut zabójstwa dziecka oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jego siostrą Leną.

Jeszcze w poniedziałek prokuratura skieruje do sądu wniosek o aresztowanie Grzegorza B.

Znęcał się nad córką znajomych

Prokurator okręgowy w Rzeszowie Łukasz Harpula poinformował w poniedziałek, że 40-letni mężczyzna przyznał się do tego, że mógł spowodować śmierć chłopczyka, ale utrzymuje, że obrażenia, jakich dziecko doznało, były przypadkowe. Przyznał się też do wielokrotnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad obecnie 2,5-letnią dziewczynką.

Mówił, że z niezrozumiałych dla siebie powodów nienawidzi tego dziecka, że sprawiało mu przyjemność zadawanie jej bólu oraz to, że dziecko się go boi.

Został z dzieckiem w domu, aby je maltretować

Grzegorz B. mówił też, że chętnie zostawał sam z dziećmi jako opiekun, aby móc znęcać się nad dziewczynką. „Tak też było tym razem.

- Poprosił matkę dzieci, by wyświadczyła mu przysługę i poczekała na stacji benzynowej na kogoś, kto ma rzekomo oddać mu pieniądze. Chodziło o to, aby jak najdłużej nie było jej w domu, i by on mógł w tym czasie znęcać się nad Leną”  - mówił prokurator.

Zobacz także

- W czasie jego pobytu w domu z dziećmi matka zdenerwowana tym, że rzekomy dłużnik się nie zjawia, dzwoniła do Grzegorza B., co z kolei denerwowało jego. Jak wyjaśniał, w tym czasie jeszcze niemowlę zaczęło płakać. On chcąc uciszyć dziecko wyjął je z łóżeczka i wtedy malec miał mu wypaść z rąk, uderzając głową o podłogę. Stracił przytomność i mężczyzna - jak twierdzi - usiłował go reanimować, ale nie umiał. Przyznał, że dziecko w tym czasie mogło jeszcze kilkakrotnie uderzyć głową o podłogꔠ - opowiadał Harpula.

RadioZET.pl/PAP/MP