Zamknij

Pobicie staruszki na zapleczu sklepu. Policjanci z zarzutami, ale nie przyznają się do winy

Redakcja
28.07.2017 14:50
Wrocław
fot. You Tube (screen)

Dwoje policjantów z Wrocławia usłyszało zarzuty przekroczenia uprawnień. Na nagraniu z monitoringu jednego ze sklepów widać, jak biją starszą kobietę na zapleczu sklepu, gdzie trafiła podejrzana o drobną kradzież. Została też przybita do drzwi i skuta kajdankami. Funkcjonariuszom grozi do 3 lat więzienia.

O tej sprawie pisaliśmy w czwartek. Incydent - o którym jako pierwszy zaalarmował "Super Express" - miał miejsce dwa lata temu w jednym z wrocławskich supermarketów. Według policji, wcześniej nikt ich nie zawiadomił o zachowaniu policjantów podczas tej interwencji. Do sieci trafiło już także nagranie ze sklepowego monitoringu.

Zobacz także

Według prokuratury, działania funkcjonariuszy, polegające na bezpodstawnym użyciu przymusu bezpośredniego, były nieadekwatne do postawy 82-latki, która nie zachowywała się agresywnie.

- Pokrzywdzona została już przesłuchana. Niestety, z uwagi na dobro postępowania, nie mogę udzielić dalszych informacji - mówi Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Policjantom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Na razie są zawieszeni w obowiązkach, toczy się wobec nich postępowanie dyscyplinarne. Oni sami nie przyznają się do winy, odmówili też składania wyjaśnień.

RadioZET.pl/GW/MP