Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pobicie staruszki na zapleczu sklepu. Policjanci z zarzutami, ale nie przyznają się do winy

28.07.2017 14:50
xxx wiadomosci

Dwoje policjantów z Wrocławia usłyszało zarzuty przekroczenia uprawnień. Na nagraniu z monitoringu jednego ze sklepów widać, jak biją starszą kobietę na zapleczu sklepu, gdzie trafiła podejrzana o drobną kradzież. Została też przybita do drzwi i skuta kajdankami. Funkcjonariuszom grozi do 3 lat więzienia.

Wrocław fot. You Tube (screen)

O tej sprawie pisaliśmy w czwartek. Incydent - o którym jako pierwszy zaalarmował "Super Express" - miał miejsce dwa lata temu w jednym z wrocławskich supermarketów. Według policji, wcześniej nikt ich nie zawiadomił o zachowaniu policjantów podczas tej interwencji. Do sieci trafiło już także nagranie ze sklepowego monitoringu.

Według prokuratury, działania funkcjonariuszy, polegające na bezpodstawnym użyciu przymusu bezpośredniego, były nieadekwatne do postawy 82-latki, która nie zachowywała się agresywnie.

- Pokrzywdzona została już przesłuchana. Niestety, z uwagi na dobro postępowania, nie mogę udzielić dalszych informacji - mówi Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Policjantom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Na razie są zawieszeni w obowiązkach, toczy się wobec nich postępowanie dyscyplinarne. Oni sami nie przyznają się do winy, odmówili też składania wyjaśnień.

RadioZET.pl/GW/MP

Oceń