Zamknij

Dorota R. z prokuratorskim zarzutem. Grozi jej 5 lat więzienia

Redakcja
22.11.2017 15:11
Dorota R.
fot. East News

Znana piosenkarka Dorota R. usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut. Według nieoficjalnych jeszcze informacji chodzi o zarzut wpływania groźbą na świadka, za co grozi do 5 lat więzienia.

Dlaczego akurat taki zarzut? Tego nie wiadomo. Wszyscy spodziewali się, że będzie chodzić o nakłanianie do przestępstwa. Według informacji nieoficjalnych piosenkarka miała namówić 4 osoby do tego, aby wymusiły od jej byłego partnera Emila Hajdara milion złotych. Te osoby zostały złapane przez policję na gorącym uczynku.

- Materiał dowodowy jest bardzo mocny. Realizowano scenariusz jak w filmie - mówi jeden z adwokatów Hajdara Jerzy Jurek. Drugi z jego pełnomocników Roman Giertych zapewnia, że na sali sądowej będzie się domagał zmiany zarzutu na wymuszenie rozbójnicze.

Przypomnijmy: Dorota R. jest podejrzewana o próbę wymuszenia miliona złotych od swojego byłego narzeczonego Emila Hajdara oraz współpracę z gangsterami, którzy mieli mu grozić. W sprawie zatrzymano też obecnego chłopaka celebrytki Emila S. Razem z piosenkarką mieli wynająć gangsterów i zapłacić im 300 tysięcy złotych za "uciszenie" Hajdara, który zarzuca celebrytce kilka przestępstw.

Zobacz także

Gwiazda w trakcie zatrzymania miała przez kilka godzin stawiać opór. Zabarykadowała się w mieszkaniu. W końcu policjantom udało się ją zatrzymać i przewieźć do prokuratury.

RadioZET.pl/MaG/MP