Jest zarzut dla znanego dziennikarza Piotra N! Potrącił kobietę na pasach

Redakcja
19.10.2017 21:34
Dziennikarz
fot. East News

Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października.

Jak poinformował PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prokurator Łukasz Łapczyński, dziennikarz "nie ustosunkował się do zarzuconego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień". - Tytułem środka zapobiegawczego nałożono na niego obowiązek powstrzymania się od prowadzenia pojazdów - dodał Łapczyński.

Podkreślił, że zarzut został przedstawiony w oparciu o zebrany materiał dowodowy, m.in. zeznania jadącego z przeciwka kierowcy. Piesza, co również uwzględniono w zarzucie , "doznała obrażeń, skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni". Grozi za to do trzech lat więzienia.

Co się wydarzyło pod Warszawą?

Chodzi o zdarzenie z 5 października br., w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Dziennikarz potrącił 77-letnią kobietę, gdy ta przechodziła przez przejście dla pieszych. Był trzeźwy, jak informowały później media, nie miał jednak przy sobie prawa jazdy. Zostało ono zatrzymane w 2009 r., za przekroczenie punktów karnych.

Równocześnie, w odrębnym postępowaniu, prokuratura będzie badać, czy doszło do niedopełnienia obowiązków przez urzędników ze Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Mimo zatrzymania prawa jazdy przez policję, nie wydano bowiem decyzji o cofnięciu dziennikarzowi uprawnień do kierowania pojazdami.

RadioZET.pl/PAP/MP