Zamknij

Wrocław: oszuści wyłudzili kilkanaście mln złotych na pośredniczeniu kredytowym

Redakcja
13.02.2017 15:28
Wrocław: oszuści wyłudzili kilkanaście mln złotych na pośredniczeniu kredytowym
fot. PAP

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu ujawnia szczegóły dotyczące rozbicia grupy wyłudzającej pieniądze na pośredniczeniu kredytowym. Grupa przestępcza miała oszukać kilka tysięcy osób i zarobić w ten sposób kilkanaście milionów złotych. 

Sześć zatrzymanych przez prokuraturę osób to pracownicy kilku firm i kancelarii prawniczych z siedzibą we Wrocławiu. Jak działali i skąd taka skuteczność?

– Wykorzystywali choroby swoich klientów, przez które ci nie byli w stanie zrozumieć, co podpisują – mówiła Radiu ZET prokurator Anna Zimoląg. Były to często zwielokrotnione umowy z większymi opłatami dla pośredników, których według zapewnień oszustów w ogóle nie mieli płacić.

Zagłosuj

Czy brałeś kiedyś kredyt "chwilówkę"?

Liczba głosów:

Tak naprawdę tym osobom zabierano to, czego nie mały. Starały się o wsparcie finansowe, by zaspokoić ważne potrzeby życiowe. Doprowadzono je jednak do tak dramatycznej sytuacji finansowej, że niektórzy z pokrzywdzonych targnęli się na własne życie - dodała pani prokurator.

Do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu cały czas spływają kolejne zawiadomienia od pokrzywdzonych z całego kraju. Śledztwo trwa i niewykluczone są zatrzymania kolejnych osób rzekomo zamieszanych w całą sprawę.

RadioZET.pl/tom, gw, KM