Policja zabezpieczyła podejrzane drinki po nalocie na klub ze striptizem. Prokuratura wie co było w napoju

Redakcja
12.07.2018 16:11
drink
fot. Pixabay

Prokuratura wie już co było w drinkach zabezpieczonych po policyjnym nalocie na klub ze striptizem w Gdańsku, dowiaduje się Radio ZET. Do śledczych dotarła przygotowywana przez prawie rok opinia biegłych.

W lipcu zeszłego roku zatrzymano w tej sprawie 22 osoby, ale nikt nie usłyszał zarzutów. Przez ostatnie lata na komendę zgłaszało się wielu klientów lokalu twierdzących, że zostali oni odurzeni, a następnie z ich kont zniknęły pieniądze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
Opinia biegłych z zakresu toksykologii to jeden z najważniejszych dowodów w sprawie. Jak ustalił reporter Radia ZET, przygotowali ją naukowcy z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Śledczy nie zdradzają treści opinii tłumacząc to dobrem prowadzonego postępowania. Dodają jednak, że dostali też już opinię biegłych z zakresu informatyki, analizują też akta innych podobnych spraw.

Inteligentna słomka sprawdzi, czy w Twoim drinku jest tabletka gwałtu
Zeszłoroczny policyjny nalot miał być początkiem końca przestępstw w nocnych klubach, sprawa jednak zwolniła, bo bez uzyskanej właśnie opinii biegłych, nie można było udowodnić czy klienci byli celowo odurzani przez obsługę lokalu.

RadioZET/MBA/MAAL