Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policja zabezpieczyła podejrzane drinki po nalocie na klub ze striptizem. Prokuratura wie co było w napoju

12.07.2018 16:11
xxx wiadomosci

Prokuratura wie już co było w drinkach zabezpieczonych po policyjnym nalocie na klub ze striptizem w Gdańsku, dowiaduje się Radio ZET. Do śledczych dotarła przygotowywana przez prawie rok opinia biegłych.

drink fot. Pixabay

W lipcu zeszłego roku zatrzymano w tej sprawie 22 osoby, ale nikt nie usłyszał zarzutów. Przez ostatnie lata na komendę zgłaszało się wielu klientów lokalu twierdzących, że zostali oni odurzeni, a następnie z ich kont zniknęły pieniądze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
Opinia biegłych z zakresu toksykologii to jeden z najważniejszych dowodów w sprawie. Jak ustalił reporter Radia ZET, przygotowali ją naukowcy z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Śledczy nie zdradzają treści opinii tłumacząc to dobrem prowadzonego postępowania. Dodają jednak, że dostali też już opinię biegłych z zakresu informatyki, analizują też akta innych podobnych spraw.

Inteligentna słomka sprawdzi, czy w Twoim drinku jest tabletka gwałtu
Zeszłoroczny policyjny nalot miał być początkiem końca przestępstw w nocnych klubach, sprawa jednak zwolniła, bo bez uzyskanej właśnie opinii biegłych, nie można było udowodnić czy klienci byli celowo odurzani przez obsługę lokalu.

RadioZET/MBA/MAAL

Oceń