Zamknij

Ranny policjant na imprezie w komisariacie. MSWiA zleca kontrolę

22.07.2019 13:14
Policja
fot. East NEws

Prokuratura otrzymała zgłoszenie, a minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek zleciła kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Toruniu. Wszystko za sprawą rannego policjanta po… imprezie mundurowych. Jak informuje PAP, do zdarzenia miało dojść przed tygodniem. Media donoszą, że chodzi o mocno zakrapianą imprezę, w której trakcie jeden policjantów rozbił sobie głowę.

Policja w Toruniu będzie sprawdzana przez prokuraturę. Chodzi o wydarzenia na komisariacie Toruń-Śródmieście sprzed tygodnia. Wiele wskazuje, że mundurowi urządzili sobie w jednostce mocną imprezę… 

Mieliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu ciała policjanta na terenie Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście. W związku z tym, że dotyczy on policjantów zatrudnionych w tym komisariacie przekazaliśmy sprawę do prokuratora regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia tego postępowania.

Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu, dla PAP

Kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy po tym wydarzeniu zleciła szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Polsat News: Policjant miał rozbić głowę

Trwa przesłuchiwanie wszystkich policjantów, którzy pełnili tego dnia służbę na toruńskim komisariacie. Policja zdecydowała też o dymisji komendant tego komisariatu, Doroty R. Sama miała brać udział w libacji.

W trakcie imprezy, jak podaje Polsat News, jeden z policjantów miał „miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim”.

RadioZET.pl/PAP/Twitter