Zamknij

Jest akt oskarżenia ws. Kajetana P. Będzie odpowiadał m.in. za zabójstwo

Redakcja
17.07.2017 09:01
Kajetan P.
fot. Policja

O brutalne zabójstwo w 2016 r. tłumaczki języka włoskiego i napaść na policjanta oraz biegłą psycholog oskarżyła stołeczna Prokuratura Okręgowa 27-letniego Kajetana P. - podała w poniedziałek rano Prokuratura Krajowa.

Po obserwacji sądowo-psychiatrycznej prokuratura uznała, że Kajetan P. może odpowiadać za swe czyny przed sądem. Grozi mu dożywocie.

Jak ustalono w toku śledztwa, Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 r. spotkał się z tłumaczką Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam zabił ją używając noża. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania.

Od 6 lutego 2016 r. Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Ujęto go po 11 dniach na Malcie i przekazano stronie polskiej. W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez prokuraturę zaatakował biegłą psycholog - w związku z tym jest oskarżony także o napaść na funkcjonariuszy publicznych.

Obszerne i drastyczne wyjaśnienia

- Z uwagi na przepisy nie mogę ujawnić szczegółów przeprowadzonych badań. Natomiast mogę stwierdzić, że pełna - jasna i kompletna - opinia, która wpłynęła do prokuratury w zeszłym tygodniu, stwierdza, że oskarżony nie jest osobą niepoczytalną - powiedział dziennikarzom rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański.

Jak poinformował, wyjaśnienia oskarżonego były "obszerne i drastyczne". - Nie mogę ujawniać ich treści. Zostaną one ujawnione przed sądem - powiedział prokurator.

Pytany, kiedy rozpocznie się proces Kajetana P., Dziekański odparł, że trudno jest to w tej chwili rozstrzygnąć, ale - jak podkreślił - tego typu sprawy są traktowane priorytetowo. Prokurator podał, że obrona P. zapoznawała się z materiałami tego postępowania.

RadioZET.pl/PAP/MP