Nagła konferencja prokuratury: Śledztwo nie ma związku z działalnością prof. Królikowskiego w Kancelarii Prezydenta

Redakcja
22.09.2017 13:19
Nagła konferencja prokuratury: Śledztwo nie ma związku z działalnością prof. Królikowskiego w Kancelarii Prezydenta
fot. PAP

Na zorganizowanej nagle konferencji, zastępca Prokuratora Generalnego Bogdan Święczkowski, wyjaśnił niejasności związane ze związkiem prof. Królikowskiego ze śledztwem ws. tzw. "karuzel podatkowych".

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski - w reakcji na doniesienia mediów - potwierdził w piątek, że w białostockiej prokuraturze trwa śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT. Dotyczy ono działania zorganizowanej grupy przestępczej, która miała doprowadzić do wyłudzenia co najmniej 700 mln zł na szkodę Skarbu Państwa poprzez niezapłacenie podatków. Jeden z wątków postępowania dotyczy przelewów na rzecz kancelarii mec. Michała Królikowskiego, które zrealizowała jedna z firm podejrzewanych o wyłudzenia VAT.

Święczkowski zapewnił, że decyzje podejmowane przez białostockich prokuratorów nie mają żadnego powiązania z działalnością doradczą mec. Królikowskiego dla prezydenta, ani z pracami nad projektami ustaw o SN i KRS. Podkreślił, że daty podejmowanych w śledztwie czynności wskazują, iż podjęto je jeszcze "przed informacjami o podjęciu współpracy mecenasa z Kancelarią Prezydenta".

- Nie ja jestem celem działań prokuratury; jej celem jest zdyskredytowanie prezydenta Andrzeja Dudy, jako osoby, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa - tak doniesienia medialne na swój temat skomentował w piątek prof. Michał Królikowski.

RadioZET.pl/maal