Zamknij

Śmierć w polskim Amazonie. Prokuratura bada sprawę

Redakcja
05.02.2018 14:52
Amazon
fot. Robert Stachnik/East News

Zachodniopomorska prokuratura sprawdza, jak doszło do śmierci jednego z pracowników zakładu Amazon w podszczecińskim Kołbaskowie. 69-letni mężczyzna został znaleziony martwy w sobotę rano. Wstępnie policja wykluczyła udział osób trzecich.

— Jest nam bardzo przykro, że jeden z naszych kolegów zmarł w ostatnią sobotę. Pan Stanisław, mimo że pracował u nas kilka dni, był ważnym członkiem zespołu. Nasze myśli i modlitwy są z rodziną i bliskimi zmarłego w tym bardzo trudnym czasie — mówi w rozmowie z „Głosem Szczecińskim” Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon Polska.

Zobacz także

Mężczyzna pracował w spółce zaledwie od 8 dni. Ostatniego dnia pracy (czyli w nocy z piątku na sobotę) był na nocnej zmianie. Współpracownicy znaleźli go w pobliżu hali już po zakończeniu zmiany. To pierwszy taki przypadek odkąd przedsiębiorstwo działa na terenie Polski.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Zdaniem prokuratorów nic nie wskazuje na to, żeby był to wypadek przy pracy, jednak szczegóły wyjaśni dopiero sekcji zwłok.

Praca w Amazonie szkodliwa dla zdrowia. Opinia biegłego sądowego (czytaj na RadioZET.pl)

RadioZET.pl/MG/MP