Prokuratura ws. wypadku Szydło: Kierowcę seicento zatrzymano zasadnie

Redakcja
27.04.2017 14:28
Prokuratura ws. wypadku Szydło: Kierowcę seicento zatrzymano zasadnie
fot. PAP

Zatrzymanie Sebastiana K., kierowcy podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny rządowej, było zasadne i legalne, odbyło się prawidłowo – - uznała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

W środę Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, rozpatrując zażalenie obrońcy, uznał zatrzymanie kierowcy Seicento za bezzasadne. Ze względu na niejawność posiedzenia sąd nie podał bliższych informacji o sprawie.

Zagłosuj

Czy samochody państwowe powinny jeździć ostrożniej?

Liczba głosów:

Jak napisano w czwartkowym oświadczeniu - szanując zasadę niezawisłości sędziowskiej i samodzielności jurysdykcyjnej sądu - prokuratura podtrzymuje swoją wcześniejszą opinię, że "w świetle ujawnionych (...) okoliczności zdarzenia, zatrzymanie podejrzanego, które miało charakter formalny, trwało około 2 godzin, na czas wykonywania czynności, było nie tylko legalne, przeprowadzone prawidłowo ale nadto zasadne". Według prokuratury, sąd "uznał zatrzymanie za legalne, przeprowadzone prawidłowo, ale niezasadne".

Zobacz także

Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej powiedział, że zażalenie zostało uwzględnione, co oznacza, że sąd uznał zatrzymanie jego klienta za bezskuteczne. "Zostało powiedziane, że to zostało zrobione źle i nie wolno było tego człowieka zatrzymywać" "To była walka o zasady, bo nie wolno człowieka pozbawiać wolności w takiej sytuacji" - podkreślił adwokat. Zaznaczył, że czym innym jest kwestia ustalenia przebiegu wypadku i jego sprawcy.

RadioZET.pl/PAP/MAAL