Doprowadził do zderzenia tira z autobusem pełnym dzieci. Śledztwo... zawieszone

17.09.2019 10:43
Wypadek na Zakopiance
fot. EAST NEWS

Prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie 87-letniego kierowcy, który w czerwcu 2018 roku doprowadził do zderzenia autobusu pełnego dzieci z tirem. Zaważył zły stan zdrowia podejrzanego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Śledczy zawiesili śledztwo w sprawie sędziwemu kierowcy, który ponad rok temu doprowadził do koszmarnego wypadku na zakopiance. Autokar, którym podróżowało 42 dzieci, zderzył się w Tenczynie z tirem. Sprawca ma już wydany zarzut, ale nieprędko go usłyszy.

Z uwagi na zły stan zdrowia podejrzanego śledztwo w sprawie zderzenia autobusu przewożącego dzieci z tirem na Zakopiance w Tenczynie zostało zawieszone.

Beata Florkow, szefowa Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, dla PAP

Jak zaznaczyła, jest już wydany zarzut w stosunku do podejrzanego, natomiast „jego stan zdrowia nie pozwala na kontynuowanie czynności”.

Kierowcą był 87-letni Stanisław B. Prowadzący samochód osobowy doprowadził w Tenczynie do czołowego zderzenia autobusu przewożącego 42 dzieci z tirem. Jak ustalono, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W trakcie przesłuchania miał stwierdzić, że nie pamięta przebiegu wypadku.

Usłyszał już zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym skutkującej ciężkimi obrażeniami ciała. W wyniku zderzenia autobus i tir stanęły w poprzek drogi, zatrzymując się na skarpie.

RadioZET.pl/PAP