Zamknij

Umorzono śledztwo ws. śmierci Leszka Millera jr

Redakcja
14.02.2019 18:57
Umorzono śledztwo ws. śmierci Leszka Millera jr
fot. J.Dominski/Reporter

Śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci Leszka Millera juniora, syna byłego premiera Leszka Millera, zostało umorzone - poinformował w czwartek PAP prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śledztwo wszczęła w sierpniu ub.r. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie z art. 151 kk. w kierunku doprowadzenia Leszka Millera jr. namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie. Jak podkreślał wtedy Łapczyński, jest to kwalifikacja robocza śledztwa przyjmowana w przypadku "tego typu zdarzeń".

Kolejne hipotezy nt. śmierci Leszka Millera jr. Czy ktoś namówił go do samobójstwa?

Prokuratura umorzyła postępowanie 4 stycznia na podstawie art. 17 kodeksu postępowania karnego wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono. "Szanując prywatność rodziny pokrzywdzonego, nie przekazujemy bliższych informacji na temat poczynionych w czasie postępowania ustaleń" - wyjaśnił prokurator.

O umorzeniu śledztwa poinformował portal Wirtualna Polska.

Tłumy żegnały Leszka Millera juniora. Wzruszające słowa byłego premiera [ZDJĘCIA]

Leszek Miller jr., syn byłego premiera Leszka Millera, zmarł 27 sierpnia. Miał 48 lat. Był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Po ukończeniu studiów zajął się prowadzeniem interesów, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą. Leszek Miller junior pracował także w spółkach skarbu państwa.

RadioZET.pl/PAP/BM