Zamknij

Odnaleziono ciało mężczyzny. Czy to zaginiony biznesmen? Porywaczy już wcześniej zatrzymano w innej sprawie

Redakcja
13.12.2017 16:19
Kraków
fot. cbsp.policja.pl

Krakowska prokuratura potwierdza: znaleziono szczątki należące prawdopodobnie do porwanego 4 lata temu biznesmena. To ofiara porywaczy zatrzymanych kilkanaście dni temu ws. uprowadzenia 10-letniego chłopca w centrum miasta.

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia ZET, miejsce ukrycia zwłok wskazali zatrzymani porywacze. Ciało znajdowało się w pobliżu miejsca, gdzie w metalowej skrzyni był przetrzymywany porwany w styczniu 10-latek, zanim jego rodzice zapłacili przestępcom okup.

Zobacz także

Chłopiec na szczęście wrócił do domu cały i zdrowy, a prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie porwania. Kilkanaście dni temu zatrzymani zostali mężczyzna i kobieta, mieszkańcy Krakowa. Są też podejrzani o porwanie w 2013 roku biznesmena Zbigniewa Przewrockiego.

To prawdopodobnie jego zwłoki odkryli śledczy, chociaż prokurator okręgowy Rafał Babiński podkreśla, że trzeba to jeszcze potwierdzić badanami genetycznymi. Ich wyniki będą znane za kilka dni.

Zbigniew Przewrocki w chwili porwania miał 76 lat, jego rodzina prowadziła z porywaczami negocjacje ws. okupu, ale w pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn, przestępcy zerwali kontakt.

RadioZET.pl/PT/MP