Gorąco i burzowo w całej Polsce. Pogoda na czwartek

Redakcja
26.07.2018 07:14
Pronoza pogody na czwartek 26 lipca
fot. goodfreephotos.com/Public Domain

Wysoka temperatura do 31°C, ale również nagłe załamanie pogody, burze i porywisty wiatr. Na zachodzie Polski wydano ostrzeżenia przed upałami. Sprawdź pogodę na 26 lipca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, województwa północne i zachodnie są w zasięgu klina wyżu znad północnej Skandynawii. Reszta kraju pozostaje w zasięgu niżu znad Morza Czarnego. Pozostaniemy w tej samej, ciepłej polarnej morskiej masie powietrza.

Zobacz także

W czwartek na Pomorzu, północy Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże.

Prognoza pogody na 26 lipca

Miejscami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 25 mm, miejscami grad. Temperatura maksymalna od 25°C nad morzem i na południowym wschodzie kraju do 31°C na zachodzie.

IMGW wydało również ostrzeżenie drugiego stopnia z powodu upału na obszarze woj. lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Chłodniej w kotlinach górskich – od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Zobacz także

Pogoda na noc z czwartku na piątek

W nocy 26 na 27 lipca w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże i wtedy zanikające przelotne opady deszczu i burze.

Na północy kraju miejscami mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C, jedynie nad morzem od 19°C do 21°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD