„Parametro” w Poznaniu. Nowa propozycja kandydata PiS

Redakcja
05.09.2018 14:09
Tadeusz Zysk w środę prezentował między inynmi swoje propozycje wyborcze dla Poznania

– To rodzaj tramwaju kursującego po bezkolizyjnych trasach – wyjaśnił w środę na konferencji prasowej Tadeusz Zysk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Poznania w wyborach samorządowych 2018.

Zysk stwierdził między innymi, że „system transportowy jest wyznacznikiem kondycji gospodarczej, ekonomicznej i społecznej miasta”.

„To rodzaj tramwaju”

Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami, jego zdaniem Poznań w zakresie komunikacji miejskiej nie rozwija się od lat 90. Dlatego zaproponował budowę nowego środka transportu, który byłby szybszy niż dostępne dla mieszkańców autobusy i tramwaje – „parametra”.

Rafał Trzaskowski ogłosił swoje hasło wyborcze

– To rodzaj tramwaju kursującego po bezkolizyjnych trasach – tłumaczył.

Zdaniem kandydata PiS budowa poznańskiego odpowiednika warszawskiego metra powinna bazować na systemie PST (Poznańskiego Szybkiego Tramwaju – red.). Tadeusz Zysk zaproponował również, by linia obejmowała trasę od Dworca Zachodniego do Dębca oraz od tunelu na Franowie do lotniska Ławica. Dodał też, że pomiędzy dwiema ulicami powinna przebiegać pod ziemią. Koszt budowy takiego środka transportu na razie nie jest znany.

RadioZET/pl/epoznan.pl/JZ