Zamknij

Propozycje Przemysława Czarnka całkowicie odrzucone. Będzie protest nauczycieli?

PAP
27.09.2021 15:18
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz (L) oraz wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński (P) podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Prezydium ZG ZNP
fot. PAP/Paweł Supernak

Związek Nauczycielstwa Polskiego w pełni odrzuca propozycje zmian w ustawie Karta nauczyciela, przedstawione przez kierownictwo Ministerstwa Edukacji i Nauki 21 września – przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie prezes ZNP Sławomir Broniarz.

- Rozwiązania zawarte w propozycji resortu edukacji to skrajny przejaw lekceważenia nauczycieli i reprezentujących ich przedstawicieli oświatowych związków zawodowych, dający poważny argument do podjęcia działań protestacyjnych – mówił  Sławomir Broniarz, prezentując stanowisko Prezydium Zarządu Głównego ZNP.

Dodał, że "deklarowana przez ministra Przemysława Czarnka podwyżka płac kosztem zwiększenia pensum i odebrania niektórych dodatków oznacza, że nauczyciele sami sfinansują wzrost wynagrodzeń".

- Domagamy się powiązania systemu wynagrodzeń nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. To rozwiązanie jest przedmiotem inicjatywy ustawodawczej, pod którą podpisują się obecnie obywatelki i obywatele – dodał prezes ZNP.

RadioZET.pl/PAP: Agata Zbieg, Danuta Starzyńska-Rosiecka