Zamknij

Protest fizjoterapeutów 2019: kiedy i dlaczego się zaczął? Do kiedy potrwa? [ZAROBKI, PENSJE]

Paweł Żurek
08.05.2019 16:04
Protest fizjoterapeutów 2019: kiedy i dlaczego się zaczął? Do kiedy potrwa? [ZAROBKI, PENSJE]
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Protest fizjoterapeutów rozpocznie się jeszcze w 2019 roku - zapowiedzieli przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. Przez strajk pracowników szpitali i przychodni, rehabilitanci mają uzyskać podwyżki, które rzekomo obiecał im minister zdrowia. Sprawdzamy od kiedy i do kiedy potrwa protest, dlaczego fizjoterapeuci strajkują, a także ile wynoszą ich pensje.

Protest fizjoterapuetów: maj 2019. Dlaczego fizjoterapeuci strajkują? Do kiedy potrwa strajk? Jakie są płace fizjoterapeutów i ile zarabiają lekarze na takich stanowiskach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

>> Poczta Polska. Listonosze walczą o podwyżki. Prezes spółki zarabia 49 tys. zł miesięcznie

Fizjoterapeuci: kiedy rozpocznie się strajk w 2019?

Protest fizjoterapeutów rozpoczął się 7 maja 2019 roku. Rehabilitanci rozpoczęli go od masowego oddawania krwi, a w kolejnych dniach mają przeprowadzić strajk włoski. To oznacza, że znacznie spowolnią wykonywanie swoich obowiązków, co może wydłużyć kolejki w gabinetach lekarskich.

Strajk fizjoterapeutów: maj 2019. Do kiedy potrwa?

Strajk fizjoterapeutów ma potrwać przez cały maj. Przez protest w szpitalach, przychodniach i gabinetach może zabraknąć nawet 60 tys. pracowników.

>> "Żółte kamizelki" w polskich urzędach? Jest zapowiedź protestu

Protest fizjoterapeutów: maj 2019. Dlaczego fizjoterapeuci strajkują?

Strajkujący rehabilitanci chcą przez strajk uzyskać podwyżki, które miał obiecać im minister zdrowia. - Nie chcemy tak złego traktowania naszej pracy przez państwo. To upokarzające dla człowieka, który kończy studia - mówią protestujący związkowcy.

Jak tłumaczą strajkujący, minister zdrowia Łukasz Szumowski obiecał im podwyżki od 1 marca tego roku. Rehabilitanci chcą zwiększenia im pensji o 1600 złotych, czyli sumę, którą wywalczyły sobie pielęgniarki. 

Ile zarabiają fizjoterapeuci? [ZAROBKI, PENSJE]

Jak mówią fizjoterapeuci, ich pensja po 10 latach pracy wynosi 2000-2400 zł brutto. 

RadioZET.pl/PZ