Zamknij

Protest lekarzy-rezydentów. Dołączają kolejne miasta i zawody medyczne

Redakcja
17.10.2017 07:46
Rezydenci
fot. PAP

Protest lekarzy-rezydentów przekształca się w protest porozumienia zawodów medycznych. Oznacza to, że dołącza 12 związków zawodowych - w tym fizjoterapeuci, pielęgniarki i ratownicy. Oprócz Warszawy głodówkę podejmą medycy w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie.

PiS oskarża opozycję o wykorzystywanie protestu lekarzy. Ma rację? Nagraj swoją opinię na MAM ZDANIE!

Na razie chęć dołączenia do głodówki zadeklarowało dodatkowe 30 osób, ale - jak mówi Jarosław Biliński - z porozumienia rezydentów protest rozleje się na całą Polskę.

- W toku negocjacji na dzień dzisiejszy jesteśmy w martwym punkcie, gdyż nie padły żadne deklaracje ze strony rządu - dodaje.

Zobacz także

Lekarze rezydenci protestują od 2 października. Część z nich prowadzi protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym na ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł rozszerzenie protestu przyjął "ze zdziwieniem" - Zwiększyliśmy nakłady na ochronę zdrowia i będziemy je zwiększać. Zwiększamy wynagrodzenia, pielęgniarki dostają coraz więcej, ratownicy, teraz rezydenci. Chcemy rozmawiać i wspólnie ustalać, jakie powinny być kolejne działania - powiedział minister.

RadioZET.pl/NaTa/MP

C