Zamknij

Policja wzywa na przesłuchania. W związku z atakiem na Ogórek pod siedzibą TVP

Redakcja
03.02.2019 18:47
Policja wzywa na przesłuchania. W związku z atakiem na Ogórek pod siedzibą TVP
fot. Mateusz Grochocki/East News

Policjanci wzywają pierwsze osoby na przesłuchania w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą stacji TVP Info - poinformowała w niedzielę Komenda Stołeczna Policji. W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie, podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem - zapowiedziano.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację o wezwaniach na przesłuchania, które zostały wystawione na niedzielę na godzinę 19, przekazano na profilu KSP na Twitterze.

Zobacz także

"Policjanci wzywają pierwsze osoby na przesłuchania w związku z wczorajszym wydarzeniami przed siedzibą stacji TVP Info. Wezwania zostały wystawione na dzisiaj na godzinę 19.00. W stosunku do osób, które nie zgłoszą się na wezwanie podjęte będą dalsze kroki przewidziane prawem" - napisała KSP.

Będą zarzuty – zapowiada policja

Funkcjonariusze mają przesłuchać osoby, które w sobotę brały udział akcji protestacyjnej przed TVP i w późniejszej próbie zablokowania samochodu pracującej w tej stacji Magdaleny Ogórek.

Zobacz także

Podczas niedzielnej konferencji prasowej aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z KSP podkreślił, że nie będzie ze strony policji pobłażania dla zachowań, które w sposób karygodny wykraczają poza ramy pokojowego protestu. Poinformował także, że żaden z uczestników sobotniego protestu nie został zatrzymany. Nie wykluczył wówczas, że jeszcze w niedzielę osoby te będą wzywane do jednostek policji. Zaznaczył też, że są to osoby znane policji, które były "wielokrotnie legitymowane" przy okazji wcześniejszych protestów.

Zobacz także

Dodał, że o postawieniu zarzutów będzie można mówić po skompletowaniu materiału dowodowego. Zaznaczył jednak, że zarzuty "na pewno się pojawią", chociażby w związku ze stwarzaniem zagrożenia w ruchu drogowym. Nie wykluczył również postawienia zarzutów w związku z ewentualnym uszkodzeniem samochodu Magdaleny Ogórek.

Akcja protestacyjna

KSP informowała także, że policja zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały związane z wydarzeniami przed siedzibą TVP. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej prokuraturze.

Zobacz także

W sobotę późnym wieczorem na profilu twitterowym PolskaNormalna zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną wobec Magdaleny Ogórek. W tweecie można było przeczytać, że przed "TVPiS" odbyło się "pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w Minela20". Autor tweeta zacytował wyzwiska pod adresem Ogórek: "sprzedajna kłamczucha", "wstyd i hańba", "zatrudnijcie dziennikarzy", a także napisał "tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków".

Na filmie widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre są przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić jej odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję.

RadioZET/PAP/JZ