Zamknij

Będą wnioski o ukaranie dwóch uczestników pikiety pod TVP Info

Redakcja
04.02.2019 11:20
Będą wnioski o ukaranie dwóch uczestników pikiety pod TVP Info
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East news

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji poinformował w poniedziałek, że funkcjonariusze ustalili personalia ośmiu osób w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą TVP Info. Dwie osoby zostały już przesłuchane, policja kieruje do sądu wnioski o ich ukaranie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– W związku z weekendowymi wydarzeniami ustalono personalia ośmiu osób. Z dwiema osobami czynności wykonano w niedzielę wieczorem – poinformował rzecznik KSP, kom. Sylwester Marczak. Dodał, że osoby te odmówiły odpowiedzi na pytania, dlatego policja skieruje wnioski o ich ukaranie do sądu.

Zobacz także

Rzecznik KSP podał, że czynności prowadzone są w kierunku art. 63a Kodeksu wykroczeń, czyli bezprawnego umieszczania ulotek oraz art. 90 Kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek. „Czynności będą kontynuowane” – powiedział kom. Marczak.

Ogórek nie zawiadomiła policji

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu dotyczące wydarzeń przed TVP Info, materiał dowodowy jest cały czas weryfikowany i uzupełniany, także w celu ustalenia pozostałych uczestników zajścia. Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej prokuraturze.

Zobacz także

Rzecznik KSP powiedział, że policja wciąż nie otrzymała oficjalnego zawiadomienia od Magdaleny Ogórek o sobotnim zdarzeniu. Marczak dodał, że ze strony policji nie będzie tolerowania żadnych zachowań agresywnych.

– Nasze działania będą bezwzględne wobec wszystkich osób naruszających prawo – powiedział.

Zobacz także

W sobotę późnym wieczorem na profilu twitterowym „PolskaNormalna” zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną wobec pracującej w TVP Info Magdaleny Ogórek. W tweecie można było przeczytać, że przed „TVPiS” odbyło się „pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20”. Autor tweeta zacytował wyzwiska pod adresem Ogórek: „sprzedajna kłamczucha”, „wstyd i hańba”, „zatrudnijcie dziennikarzy”, a także napisał „tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków”. Na filmie widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić jej odjechanie samochodem, tarasując ulicę.

RadioZET/PAP/JZ