Pracownicy sądów wciąż protestują. Zablokowali ulice na kwadrans

Redakcja
20.12.2018 15:22
Pracownicy sądów wciąż protestują. Zablokowali ulice na kwadrans
fot. Grażyna Wiatr/Twitter/RadioZET

Protest pracowników sądów blokował w czwartek ulicę przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Podobną pikietę zorganizowano przy Sądzie Apelacyjnym. Pracownicy nie uznają porozumienia związków z Ministerstwem Sprawiedliwości zawartego we wtorek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Protestujący nie zgadzają się z treścią porozumienia, które związki zawodowe zawarły z resortem sprawiedliwości. Podczas rozmów ustalono nagrodę w wysokości tysiąca złotych brutto, wypłaconą jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia oraz 200 złotych podwyżki brutto od nowego roku.

Zobacz także

Protestujący pracownicy sądów blokowali w czwartek przez 15 minut ulice przy sądach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.

„Sędziowie popierają stanowiska swoich pracowników”

– Te nagrody, które nam zostały przyznane, już były dużo wcześniej obiecane, także naszej sytuacji to wcale nie zmienia – mówiła w rozmowie z Radiem ZET jedna ze strajkujących.

Zobacz także

– Sędziowie popierają stanowiska swoich pracowników. Bez ciężkiej pracy takich osób sala sądowa nie będzie mogła funkcjonować. My rozumiemy, szanujemy naszych pracowników i rozumiemy ich postulaty – podkreślała z kolei rzeczniczka wrocławskiego Sądu Okręgowego, Sylwia Jastrzębska.

Pracownicy gdańskiego sądu okręgowego również strajkowali. Tradycyjnie w samo południe, w ramach 15-minutowej przerwy, wyszli zaprotestować przeciwko rażąco niskim płacom.

RadioZET/JZ