Bilans niespokojnej nocy przed Senatem. Kilkadziesiąt osób może być ukaranych

Redakcja
13.12.2017 10:36
Bilans niespokojnej nocy przed Senatem. Kilkadziesiąt osób może być ukaranych
fot. PAP

Policja skieruje do sądu 38 wniosków o ukaranie w związku z tamowaniem ruchu przez uczestników wtorkowego protestu przed Senatem, prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - poinformował PAP w środę rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak

We wtorek senatorowie debatowali nad ustawami reformującymi sądownictwo, przed budynkiem Senatu demonstrowali przeciwnicy wprowadzanych zmian.

- Policja wylegitymowała 54 osoby, do sądów będzie skierowanych 38 wniosków o ukaranie za tamowanie ruchu. Siedem osób przyjęło mandaty karne, również za tamowanie ruchu. Prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - powiedział Marczak.

Jak wyjaśnił, chodzi o dwójkę policjantów; pierwszy to policjant, który doznał urazu nogi i trafił do szpitala, druga osoba to policjantka, która doznała urazu nadgarstka. - W obu przypadkach zostało to spowodowane naporem osób na barierki i tym samym na stojących za nimi policjantów. Ponadto policjant został kilkukrotnie kopnięty w nogę - podał Marczak.

Dodał, że w punkcie kulminacyjnym dwóch odbywających się we wtorek zgromadzeń brało w nich udział ok. 800 osób.

RadioZET.pl/PAP/KM