Zamknij

Protest przed Trybunałem Konstytucyjnym. Demonstranci przykuli się do ogrodzenia

10.03.2021 16:03
Protest przed Trybunałem Konstytucyjnym
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

W środę do ogrodzenia Trybunału Konstytucyjnego przypięły się trzy osoby. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. 

Do zdarzenia doszło w środę około południa. Do ogrodzenia Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha w Warszawie przypięły się trzy osoby. Na miejscu pojawili się policjanci. - Zabezpieczamy miejsce protestu oraz monitorujemy sytuacje - mówił rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata.

Jak podaje portal Onet, na miejscu znajdowała się m.in. jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyna Suchanow. "Protest związany jest z ostatnim wyrokiem TK w sprawie aborcji" - napisał portal.

Protesty ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet zwoływane są w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, który uznał w październiku 2020 roku, że przepis zezwalający na dokonanie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. Przepis ten utracił moc wraz ze styczniową publikacją orzeczenia TK. 

RadioZET.pl/PAP