Zamknij

Szpital Bielański nie przyjmuje w weekend pacjentek w ciąży. Powodem klauzula opt-out

Redakcja
04.02.2018 16:41
Szpital Bielański nie przyjmuje w weekend pacjentek w ciąży. Powodem klauzula opt-out
fot. Pexels.com

Szpital Bielański nie przyjmuje w pierwszy weekend lutego pacjentek w ciąży. Powodem jest wypowiadanie przez lekarzy klauzuli opt-out i braki w personelu na oddziale ginekologicznym. 

Informację o decyzji Szpitala Bielańskiego w Warszawie przekazało stowarzyszenie Porozumienie Rezydentów OZZL. 

W weekend 3-4 lutego zdecydowano o wstrzymaniu pracy Izby Położniczo-Ginekologicznej ze względu na braki kadrowe w personelu tego oddziału. 

Pacjentki, których życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są  kierowane do szpitala na ul. Czerniakowskiej 231. Te, które wymagają natychmiastowej pomocy i ratowania życia zostaną przyjęte w Szpitalu Bielańskim.

"Chcemy leczyć z pasją, ale bezpiecznie. Walczymy by opieka nad pacjentami była na odpowiednim, europejskim poziomie. Nie zgadzamy się na zamiatanie problemów pod dywan - tak mała liczba personelu nie może pracować tak dużo!" - czytamy na profilu twitterowym Porozumienia Rezydentów OZZL. 

Z początkiem 2018 roku wielu lekarzy decyduje się na wypowiedzenie klauzuli opt-out, która pozwala na pracę ponad 48 godzin w tygodniu. Walczą o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i "godziwe" warunki pracy. Dla pacjentów może oznaczać to wydłużone kolejki i brak specjalistów, gdyż braki kadrowe to jeden z wielu problemów polskiej służby zdrowia. 

RadioZET.pl/KM