Zamknij

Ostra wymiana zdań między Rafalską a rodzicami osób niepełnosprawnych. ''Czekamy na Kaczyńskiego''

Redakcja
19.04.2018 16:53
Elżbieta Rafalska
fot. Twitter screen

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w czwartek z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. W spotkaniu uczestniczy także pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Sejmie od środy protestuje Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Rodzice domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło protestujących na spotkanie w środę o godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Zaproszenie, z którego protestujący nie skorzystali, zostało ponowione i miało odbyć się w czwartek o godz. 10. Z tej propozycji protestujący również nie skorzystali. Z zaproszenia nie skorzystali rodzice osób niepełnosprawnych.

Czekamy w Sejmie na premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, gdyż to są osoby decyzyjne, które będą mogły spełnić nasze postulaty - powiedziała PAP w czwartek Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

- Ja jestem ministrem konstytucyjnym i za politykę społeczną i za działania na rzecz osób niepełnosprawnych odpowiadam też ja (...). Pracujemy nad strategią rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych kompleksowo - odpowiedziała Rafalska.

- My nie negujemy tego, co pani mówi, tego całego dobra (...), które robicie. Proszę, żeby pani powiedziała teraz przy mediach, że 744 zł renty socjalnej i 150 zł zasiłku pielęgnacyjnego starcza dla osób niepełnosprawnych na godne życie - mówiła Hartwich.

Zobacz także

- Przejęliśmy rządy po działaniach zupełnie w wielu obszarach antyspołecznych, czyli mamy zaległości wieloletnie - odpowiedziała Rafalska. Przypomniała, że od marca 2017 roku renta socjalna została podwyższona o 13 proc.

RadioZET.pl/PAP/DG