Uczestniczka Powstania Warszawskiego przed Sejmem. Przyniosła wyjątkową zabawkę [WIDEO]

Redakcja
18.05.2018 13:25
Wanda Traczyk-Stawska
fot. PAP

Uczestniczka Powstania Warszawskiego i wieloletnia nauczycielka szkoły specjalnej Wanda Traczyk-Stawska przyszła w piątek przed Sejm, by spotkać się z protestującymi osobami niepełnosprawnymi. Przed wejściem na teren parlamentu spotkała z dwiema niepełnosprawnymi dziewczynkami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Prawie 30 lat uczyłam dzieci, tego typu i współpracowałam z matkami i wiem jak strasznie trudno jest dzień i noc być na służbie u dziecka niepełnosprawnego - powiedziała Traczyk-Stawska.

Traczyk-Stawska spotkała się przed Sejmem z protestującymi 

Przyniosła z sobą zabawkę - pluszową małpkę, którą dostała od kolegów i po Powstaniu Warszawskim poszła z nią do obozu jako jeniec wojenny. - Oni przynieśli mi ją i powiedzieli, że nie będą ze mną tak jak przez całe powstanie, ale ta małpka będzie ze mną. Ona ma mi przypominać, że jesteśmy razem - wyjaśniła. Przekazała ją niepełnosprawnym dziewczynkom. Przyniosła z sobą też pączki dla protestujących, bo - jak powiedziała - miała w powstaniu pseudonim "Pączek".

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka w reakcji na piątkowe przybicie Traczyk-Stawskiej przed Sejm oświadczył na Twitterze: "Zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziców na spotkanie z p. Wandą Traczyk-Stawską do Centrum Medialnego. Postaramy się zorganizować dobre warunki do rozmowy i wymiany poglądów, a także poszukiwań odpowiednich rozwiązań".

Również Straż Marszałkowska poinformowała, że Traczyk-Stawska ma zgodę na wejście do sejmowego centrum medialnego, ale uczestniczka powstania nie skorzystała z tej możliwości.

Zobacz także

Traczyk-Stawka próbowała wejść do Sejmu na spotkanie z protestującymi w ubiegłym tygodniu. Nie została wówczas wpuszczona na teren Sejmu.

RadioZET.pl/PAP/DG