Rolnicy znów protestują. Gigantyczne korki!

Redakcja
11.01.2019 12:02
Rolnicy znów protestują. Gigantyczne korki!
fot. Twitter/Danka Woźnicka

Spore utrudnienia w ruchu czekają kierowców w całym kraju. O 10:00 rolnicy wyszli na ulice w – jak mówią – proteście ostrzegawczym. Korki tworzą się głównie w Wielkopolsce, ale nie tylko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rolnicy organizują się przeciwko – tu cytat – „nieudolnej polityce rządu”.

– Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami. Ważne, żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli, że jest nas siła – mówił Michał Kołodziejczyk z Agrounii.

Zobacz także

To, jak dodaje Kołodziejczyk, akcja ostrzegawcza.

– Rolnicy wychodzą na ulice w różnych momentach na krótki czas – godzinę, dwie godziny. Dajemy pełną dowolność lokalnym koordynatorom, grupom rolników, którzy wyjdą w sposób spontaniczny, bardziej, mniej zorganizowany – informuje.

Gdzie są utrudnienia?

Przed południem kłopoty były już m.in. na DK14 w Łódzkiem. Za Łowiczem w kierunku Strykowa na drogę wyjechało około 30 ciągników.

Rolnicy wyjechali też ciągnikami na DK94 w Opolskiem. Według jednego z uczestników protestu, zamierzają dojechać z Brzegu do Opola, a następnie wrócić tą samą trasą. Zator na trasie ma już kilka kilometrów.

W Wielkopolsce rolnicy protestują m.in. na obwodnicy Śremu, czyli drodze wojewódzkiej 434. Ciągniki wyjechały też na DK92. Jadą z Sękowa koło Pniew w kierunku Poznania – informuje dziennikarka Radia ZET Danka Woźnicka. Tam także utworzył się gigantyczny korek.

Czasowe blokady napotkać można też na DK12 między Lesznem a Gostyniem - głównie w okolicach Kąkolewa i Krzemieniewa - na DK36 między Rawiczem a Krotoszynem oraz na DK5 między Głuchowem a Koœścianem. Na DK11 rolnicy zapowiadają protest na moście w Nowym Mieście nad Wartą.

RadioZET.pl/DW/rosi/nata/JŚ

Zobacz także

Zobacz także