Zamknij

Protest rolników w Warszawie. Część miasta zablokowana

03.04.2019 08:55
Protest rolników w Warszawie. Część miasta zablokowana
fot. PAP/Jakub Kamiński

W Warszawie na placu Zawiszy od rana w środę trwa manifestacja ogólnopolskiego ruchu rolników AGROunii. Plac został wyłączony z ruchu, w związku z czym zmianom uległo kursowanie niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na placu Zawiszy zebrało się kilkuset rolników, którzy mają protestować w tym miejscu do godziny 13.00. Następnie przejdą Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego. Manifestacja ma zakończyć się o godzinie 16.00.

Zobacz także

Całe rondo na Placu Zawiszy zablokowane było już przed godziną 8.00 rano. Nie przejeżdżają tamtędy tramwaje i autobusy, komunikacją miejską można poruszać się objazdami. Tramwaje docierają jedynie do placu Starynkiewicza.

„Wszystkich warszawiaków serdecznie przepraszamy”

Lider zgromadzenia Michał Kołodziejczak z AGROUnii przypomniał na początku, że — zgodnie z ustaleniami z przedstawicieli stołecznych władz — manifestacja ma charakter pokojowy i nie mogą w nim uczestniczyć osoby posiadające niebezpieczne materiały i narzędzia.

Zobacz także

Kołodziejczak podkreślił, że rolnicy chcą pokazać, jak „mała liczba osób może zrobić megautrudnienia w Warszawie”.

– Tak jak u nas mała grupa polityków zrobiła nam utrudnienia w handlu w biznesie i we wszystkim innym – powiedział. „Wszystkich warszawiaków serdecznie przepraszamy, ale niestety, nie możemy inaczej, nie mamy jak inaczej” – dodał.

Zobacz także

RadioZET/PAP