Zamknij

Protest rolników w Warszawie. Kilkuset osób ruszyło pod kancelarię premiera

Redakcja
23.05.2018 16:20
Protest
fot. PAP

Kilkuset rolników przeszło w środę ulicami Warszawy, domagając się zmiany na stanowisku ministra rolnictwa, badań pochodzenia towarów i wypłaty odszkodowań dla rolników w związku z afrykańskim pomorem świń.

Głównym organizatorem manifestacji była Unia Warzywno-Ziemniaczana. Marsz rozpoczęto w środę o godzinie 10.00 na Placu Defilad w Warszawie. Rolnicy przeszli ulicami Warszawy przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów. Podczas protestu rolnicy rozdawali przechodniom polskie produkty np. kapustę czy pomidory.

Protest rolników w Warszawie

Rolnicy złożyli w KPRM swoje postulaty. – Żądamy zmiany ministra rolnictwa, odpowiedniego badania towarów w Polsce, wypłaty odszkodowań dla naszych kolegów spod Białegostoku za świnie wybite z powodu ASF – mówił przewodniczący Unii Michał Kołodziejczak. Pismo zostało przyjęte przez wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Rafała Romanowskiego.

POPIERASZ PROTEST ROLNIKÓW? WYPOWIEDZ SIĘ

Nie dla lotniska i kopalni!

Protestujący nie zgadzają się z wieloma planami rządu. – Sprzeciwiamy się budowie Centralnego Portu Lotniczego w takiej lokalizacji i w taki sposób, sprzeciwiamy się również kopalni w Złoczewie, nie dlatego, że nam się to nie podoba, tylko dlatego, że te warunki, które zostały nam przedstawione, są dla rolników nie do zaakceptowania – wyjaśniał Kołodziejczak.

RadioZET.pl/PAP/strz