Zamknij

Będzie powtórka? W środę wielka blokada Warszawy. „Pokażemy, jak wygląda życie rolnika”

02.04.2019 22:03
Protest rolników 13 marca
fot. Polska Press/East News

3 kwietnia w Warszawie odbędzie się manifestacja rolników z AGROunii. Związkowcy mają protestować przez osiem godzin, a to wiąże się z poważnymi utrudnieniami. 

Protest rolników z AGROunii rozpocznie się o poranku. 3 kwietnia rolnicy spotkają się na placu Zawiszy już o godzinie 8.

Zabieramy całe rodziny! Niech Warszawa zobaczy, że rolnicy to mężczyźni, kobiety i ich dzieci!

piszą działacze AgroUnii w komunikacie w mediach społecznościowych

Lider AGROUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że rolnicy w symboliczny sposób pokażą, jak wygląda życie rolnika, który jest odcięty od rynku. „Z góry przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie” – mówi Kołodziejczak. A utrudnienia będą, i to spore.

Protest rolników. Poważne utrudnienia w Warszawie

W trakcie manifestacji plac Zawiszy będzie kompletnie zamknięty dla ruchu. O godz. 13 manifestanci przejdą południową jezdnią Alei Jerozolimskich - w stronę centrum - na rondo Dmowskiego. Tam rozpocznie się druga część manifestacji, która ma potrwać do ok. godz. 16. Wyłączenie z ruchu Placu Zawiszy spowoduje wyłączenie ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich.

- Mamy nadzieję, że warunki techniczne - czyli dostęp - będzie do placu Starynkiewicza, wówczas tramwaje jadące Mostem Poniatowskiego będą dojeżdżać do Placu Starynkiewicza i stamtąd zawracać – mówił we wtorek dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Andrzej Franków.

To nie pierwszy protest związkowców w centrum stolicy. W połowie marca AGROUnia protestowała już przy placu Zawiszy. Wydarzenie wywołało falę komentarzy, bo protestujący podpalali wówczas opony, a na jezdnię wyrzucali jabłka. Rolników za marnowanie żywności skrytykował m.in. minister rolnictwa Jan Ardanowski. Na krytykę odpowiedział szybko lider AgroUnii: "Cały kraj zobaczył, że żywność w Polsce marnowana jest na co dzień po cichu" – powiedział Kołodziejczak.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Agrounia