Protesty w 77 miastach. Tłum nie chce zmian w sądownictwie proponowanych przez PiS

Redakcja
14.12.2017 19:59
Protesty w 77 miastach. Tłum nie chce zmian w sądownictwie proponowanych przez PiS
fot. Twitter

Senat wznowił prace nad zmianami w sądownictwie. Równolegle z tym, około godziny 19 w wielu miejscach w Polsce ludzie zebrali się, aby zaprotestować przeciwko reformom.

Zagłosuj

Uważasz, że protestujący mają rację?

Liczba głosów:

W Warszawie protesty rozpoczęły się pod Pałacem Prezydenckim. Zgodnie z planem, zgromadzeni mają udać się pod Senat, gdzie zaplanowana jest dalsza część demonstracji.

Protesty w 77 miastach

Gazeta Wyborcza podaje, że protesty mają odbyć się jednocześnie w 77 miastach. Reforma Krajowej Rady Sądownictwa wróciła do senackiej komisji, gdzie już dzisiaj może zostać przyjęta. Jak podają media przeciwne rządzącej partii, ustawa może upolitycznić Radę, która decyduje o sędziowskich nominacjach.

Tłum pod Pałacem Prezydenckim

Nie wszyscy uważają, że zmiany w sądownictwie idą w złym kierunku. – Nie ma nic bardziej niegodziwego niż sprzedajny wymiar sprawiedliwości. Nie oskarżam. Zacytowałem rzymską maksymę. Jaki będzie wymiar sprawiedliwości, takie będzie państwo – mówił w Senacie Andrzej Pająk z PiS.

Innego zdania jest Kazimierz Klenia z PO. – Ta ustawa budzi przynajmniej wątpliwości konstytucyjne, o czym mówił senator Bobko. Niektóre zapisy są wręcz łamiące Konstytucję. Dziwię się, że pan prezydent Rzeczypospolitej, który przedstawił oba projekty Sejmowi i Senatowi, godzi się na zapisy, które budzą wątpliwości lub łamią Konstytucję – mówi senator.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz