Zamknij

Prymas Polak o liście księży w sprawie abpa Głódzia: Papież podejmie decyzje

09.11.2019 20:39
Prymas Wojciech Polak
fot. screen Onet Opinie

Porusza mnie świadectwo księży, którzy zwrócili się z listem do nuncjusza apostolskiego w sprawie arcybiskupa Głódzia. Jeżeli te sprawy są wiarygodne, to będą kompetentnie zbadane – powiedział dziś w programie Onet Opinie prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagęszcza się atmosfera wokół arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Po tym, jak w programie „Czarno na białym” w TVN24 ukazano relacje księży w sprawie mobbingu ze strony arcybiskupa, zawrzało nie tylko w środowisku kościelnym.

Abp Sławoj Leszek Głódź miał znęcać się psychicznie nad księżmi, regularnie wykorzystywać swoją pozycję. Padły zarzuty o poniżanie, tworzeniu atmosfery strachu, czy wymuszaniu pieniędzy. Świadectwa ofiar mobbingu zostały przekazane dwóm ostatnim nuncjuszom apostolskim w Polsce.

Zobacz także

Łącznie 16 kapłanów skierowało oświadczenie do nuncjusza apostolskiego w Polsce abpa Salvatore Pennacchio. Zapewnili gotowość do ponownego przedstawienia faktów, takich jak w programie TVN24.

Do sprawy odniósł się dziś prymas Polski. Arcybiskup Wojciech Polak gościł w programie „Onet Opinie”.

Zobacz także

Porusza mnie świadectwo tych księży, natomiast nie znam ich nazwisk. Zna je nuncjusz apostolski, ojciec święty. Jeżeli to są sprawy wiarygodne, to zostaną one kompetentnie zbadane i papież podejmie kompetentne decyzje 

prymas Wojciech Polak, w Onet Opinie

Pod nazwiskiem w programie TVN24 wystąpił jedynie ks. Adam Świeżyński z UKSW i to w roli ujmującego się za jednym z poszkodowanych.

Prymas Polak zaznaczył w Onecie, że treść listu zna jedynie z przekazu mediów, a dialogu poprzez media nie chciałby prowadzić.

RadioZET.pl/Onet Opinie