Zamknij

Oblał benzyną dom, chciał spłonąć z budynkiem. Uratowali go w ostatniej chwili

04.12.2020 17:52
Przasnysz, próba samobójcza, podpalenie domu
fot. Piotr Dziurman/REPORTER

Bohaterstwo policjantów ocaliło przed śmiercią 58-letniego mieszkańca Przasnysza, który podpalił swój dom. Desperata wyciągnięto w ostatniej chwili z płonącego pomieszczenia.

Policjanci z Przasnysza uratowali zdesperowanego mieszkańca. W środę, 2 grudnia, otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na swojej posesji rozlewa benzynę i grozi spaleniem własnego domu.

Przybyli na miejsce mundurowi zastali pożar domu. - Dzięki zdecydowanej postawie st.sierż. Pawła Lipki oraz st.sierż. Grzegorza Opalach mężczyzna przeżył. Bez wahania wbiegli do płonącego domu – relacjonuje Mazowiecka Policja.

Przasnysz. Polał benzyną dom, potem go podpalił. Ocalili go policjanci

Mundurowi zastali 58-letniego mieszkańca w płonącym pomieszczeniu. Desperat dalej rozlewał łatwopalną ciecz. Na widok mundurowych mężczyzna zaczął krzyczeć, że chce spłonąć razem z budynkiem.

Zobacz także

Mundurowi wyprowadzili mężczyznę siłą z płonącego budynku. Działali w warunkach zagrożenia jego zdrowia i życia. - Wspólnie ze strażakami z PSP w Przasnyszu udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 58-latek został przewieziony do przasnyskiego szpitala – podają mundurowi.

RadioZET.pl/Mazowiecka Policja

C