Zamknij

Przedłużenie ulgi w ZUS o rok? Jest decyzja resortu

Redakcja
27.11.2017 20:58
Przedłużenie ulgi w ZUS o rok? Jest decyzja resortu
fot. Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadana koncepcja wydłużenia ulgowych składek ZUS z dwóch do trzech lat nie wejdzie w życie. Wiadomo też, że wraz z nowym rokiem wejdzie w życie półroczne zwolnienie z opłacania ZUS-u przez nowo utworzone firmy.

Ponadto, jak podaje portal ZUS.pox.pl, od nowego roku najmniejsze podmioty nie będą musiały się rejestrować w ZUS-ie, co jest sporym ułatwieniem dla przedsiębiorców zaczynających własne działalności.

Zmiany w opłacaniu składek

Niestety flagowy pomysł wydłużenia o rok ulgowych składek nie wejdzie w życie. – Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o zaprzestaniu dalszych prac nad projektem ustawy – czytamy w komunikacie resortu cytowanym przez „PB”.

Dwie ulgi dla jednej firmy

Co ciekawe, półroczne zwolnienie z ZUS będzie pozwalało skorzystać w późniejszym czasie z możliwości opłacania składek na preferencyjnych zasadach. Czyli właściciel nowej firmy będzie mógł przez pierwsze pół roku nie opłacać ZUS-u, a po upływie tego czasu będzie miał możliwość skorzystania z dwuletniego okresu z obniżonymi składkami.

Zagłosuj

Uważasz, że ZUS jest bankrutem?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/ZUS.pox.pl/strz