Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przedłużono śledztwo związane z upadłością biura podróży Alfa Star. Znamy szczegóły

17.04.2018 18:01
xxx wiadomosci

Są nowe doniesienia w sprawie śledztwa związanego z upadłością biura podróży Alfa Star. Zostało przedłużone do 14 października br. Prokuratura chce ustalić, czy ze strony biura nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów i oszustwa. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie.

Biuro Alfa Star fot. Archiwum RadioZET.pl

Jak podaje PAP, postępowanie dotyczące upadłości radomskiego biura podróży jest rozległe i wymaga przesłuchania kilku tysięcy osób. Dlatego rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas, śledztwo zostało przedłużone o kolejne pół roku.

Upadłość Alfa Star

Pod koniec sierpnia 2015 r. biuro podróży Alfa Star ogłosiło utratę płynności finansowej. Obecnie śledczy badają, jaka była kondycja finansowa radomskiej spółki w latach poprzedzających ten fakt, czyli 2013-2015. Prokuratura stara się ustalić, czy nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Alfa Star i oszustwa polegającego na tym, że biuro sprzedawało imprezy turystyczne, mimo że sytuacja firmy wskazywała na to, że w każdej chwili może dojść do ogłoszenia upadłości.

Pasażerowi wystawieni do wiatru

Co ciekawe w momencie ogłaszania upadłości firmy, aż 1600 klientów biura przebywało w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Tunezji, Bułgarii, Turcji i we Włoszech. Zgodnie z procedurą, w sytuacji upadku biura podróży, marszałek województwa uruchomił tzw. gwarancję ubezpieczeniową biura. Z tych pieniędzy opłacone zostały koszty powrotu klientów biura do Polski.

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń