Kryminalna rekordzistka usłyszała ponad 100 zarzutów. Ukrywała się 3 lata

Redakcja
02.03.2017 18:42
Kryminalna rekordzistka usłyszała ponad 100 zarzutów. Ukrywała się 3 lata
fot. Flickr

Kryminalni zakończyli sprawę nieuczciwej przedstawicielki handlowej. Kobieta będąc pracownikiem firmy świadczącej usługi handlowe, podrabiała faktury VAT. Oszukiwała w ten sposób swojego pracodawcę oraz obsługiwane przez siebie firmy.

41-latka ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości prawie 3 lata. Po zatrzymaniu usłyszała 101 zarzutów związanych z fałszowaniem dokumentacji i podrabianiem faktur. Kryminalni zatrzymali 41-letnią mieszkankę Świętochłowic. Kobieta podejrzana jest o podrabianie faktur i fałszowanie dokumentacji na szkodę swojego pracodawcy i kontrahentów.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Pokrzywdzonymi oprócz firmy zatrudniającej kobietę, byli także właściciele sklepów z całego województwa, którzy zaopatrywali się w towar u nieuczciwej przedstawicielki handlowej. Kobieta podrabiała podpisy odbiorców oraz zaniżała lub zawyżała ilość sprzedanego towaru.

41-latka wprowadzała w ten sposób pracodawcę w błąd i narażała go na straty finansowe. Kobieta od 2014 roku ukrywała się poza granicami kraju. Po przyjeździe do Polski została natychmiast zatrzymana, w związku z wydanym za nią listem gończym. Oszustka usłyszała w sumie 101 zarzutów. Teraz odpowie przed sądem.

RadioZET.pl/PAP/MaAl