Zamknij

Tragiczny wypadek na ekspresowej S3. Nie żyją matka i 9-letnia córka

03.07.2019 15:52
Tragiczny wypadek na ekspresowej S3. Nie żyją matka i 9-letnia córka
fot. PAP

Zamiast upragnionych wakacji, rodzinna tragedia. Rodzina z Rybnika jechała na wczasy nad polskie morze. Między Legnicą a Lubinem ich samochód najechał na szczątki leżącej opony. Pojazd uderzył w ciężarówkę. W wyniku zderzenia zginęła mieszkanka Kłokocina i jej 9-letnia córka.

Tragiczny wypadek na ekspresowej S3. Jak informuje „Dziennik Zachodni” cała rodzina wybierała się na długo wyczekiwane wakacje nad polskim morzem.

Wyprawa zamieniła się jednak w koszmar. Między Legnicą a Lubinem doszło do tragicznego wypadku. Jak czytamy w lokalnej prasie, pojazd najechał na szczątki leżącej na „ekspresówce” opony. Kierowca stracił kontrolę. Auto uderzyło w jadącą drogą ciężarówkę. W wypadku zginęła przedszkolanka z Rybnika i jej 9-letnia córka. Sprawę potwierdziła w rozmowie z „DZ” oficer prasowa policji z Lubina.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki skoda jechał od Legnicy w kierunku Lubina. Uderzył w tył stojącej na poboczu ciężarówki. Kierowca skody chciał ominąć kawałki opony, które leżały na drodze. W wyniku tego manewru stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z lewego na prawy pas ruchu i uderzył w ciężarówkę stojącą na poboczu

Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin, dla "DZ"

Kierowca ciężarówki zatrzymał swój pojazd chwilę wcześniej, właśnie ze względu na pękniętą oponę.

Zobacz także

W Rybniku mieszkańcy z trudem godzą się ze śmiercią Kariny i jej córki. Bliscy przygotowują się na ostatnie pożegnanie ofiar wypadku.

- Wielu z nas znało Panią Karinę, dlatego chcielibyśmy ją ostatni raz pożegnać, Ją i jej córkę - napisał na Facebooku jeden z mieszkańców Rybnika. 

Kierowca skody nie odniósł żadnych obrażeń w wypadku. Po stracie najbliższych wymaga pomocy medycznej.

RadioZET.pl/DziennikZachodni.pl/Rybnik.com.pl