Zamknij

Przedszkolanka znęcała się nad 6-letnim chłopcem? Mówiła, że to "forma terapii"

25.11.2019 13:09
Dziecko znęcanie się
fot. Pixabay.com

Nawet osiem lat więzienia grozi przedszkolance, której prokuratura zarzuca znęcanie się nad 6-latkiem. Jak podaje PAP, kobieta nie radziła sobie z dyscyplinowaniem dziecka. Zmuszała go do robienia całych serii… przysiadów.

Do znęcania miało dochodzić od stycznia do marca 2018 roku w jednym z przedszkoli w Głogowie.

Zdaniem śledczych przedszkolanka Katarzyna G. znęcała się psychicznie i fizycznie nad 6-letnim chłopcem z niepełnosprawnością. Jej podopieczny był przez nią zmuszany do robienie całych serii przysiadów, co znacznie przekraczało jego możliwości.

Zobacz także

Prokuratorzy uznają, że G. nie radziła sobie z zachowaniem chłopca.

W tym celu opuszczała salę zabaw i na korytarzu bądź w łazience zmuszała go do wykonywania przysiadów w ilości przekraczającej możliwości fizyczne chłopca

Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy

O sprawie szybko dowiedziała się matka chłopca. Zażądała zmiany w sposobie traktowania syna, ale przedszkolanka dalej stosowała szokującą metodę.

Zobacz także

Pomimo to, oskarżona nadal zmuszała dziecko do robienia przysiadów. Dopiero kolejna interwencja spowodowała zaniechanie znęcania się oskarżonej nad małoletnim podopiecznym

prokurator Tkaczyszyn

Tłumaczyła, że to "forma terapii"

G. przyznała się, że kazała chłopcu robić przysiady. Nie uznała jednak zarzutu o znęcanie się nad dzieckiem. Wyjaśniała, że serie przysiadów miały być „formą terapii”, a nie krzywdą. Zdaniem śledczych dowody w tej sprawie wykluczają wersję oskarżonej.

Zobacz także

Sprawę rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Głogowie. Za znęcanie się nad dzieckiem przedszkolance grozi do 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP