Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przegłosowali! Wchodzi nowe prawo o ruchu drogowym. Znamy szczegóły

17.04.2018 17:27
xxx wiadomosci

Głośny projekt ustawy o ruchu drogowym został przyjęty przez rząd we wtorek 17 kwietnia. Zgodnie z nowym prawem, kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie ubezpieczenia OC, ani dowodu rejestracyjnego.

Policjantka fot. Archiwum RadioZET.pl

We wtorek 17 kwietnia rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym, kierowcy poruszający się po terytorium Polski, nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie OC, ani dowodu rejestracyjnego.

Nowe prawo o ruchu drogowym

To policjant będzie miał obowiązek sprawdzić, czy kierowca, którego kontroluje, posiada niezbędne dokumenty i pozwolenia. Mundurowy będzie musiał sprawdzić to w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Nowe przepisy dla kierowców

W projekcie zaproponowano także zmiany dotyczące Centralnej Ewidencji Pojazdów, które umożliwią wprowadzanie do niej danych o demontażu bezpośrednio przez stacje demontażu i zapewnią tym podmiotom dostęp do CEP w tym zakresie – czytamy.

OC i dowód rejestracyjny

Zmiany, które wkrótce wejdą w życie mają usprawnić informatyzację systemów związanych z kontrolą ruchu drogowego. – Wprowadzane rozwiązania pozwolą na stopniowe uruchamianie kolejnych e-usług dla obywateli (m.in. „sprawdź swoje uprawnienia”, „sprawdź uprawnienia kierowcy”, „udostępnij swoje dane pracodawcy”).

RadioZET.pl/PAP/Bankier.pl/strz

Oceń