Zamknij

Wjechała na czerwonym świetle i cudem nie potrąciła dzieci. To wideo przeraża

Redakcja
21.02.2018 09:40
Wjechałą na czerwonym świetle
fot. Policja

Sam fakt posiadania prawa jazdy nie oznacza znajomości przepisów ruchu drogowego. Nie oznacza też, że uprawniona do prowadzenia samochodu osoba posiada choć odrobinę zdrowego rozsądku. Udowodniła to pewna pani z Płocka, która na przejściu dla pieszych prawie staranowała kobietę z dziećmi.

— Do zdarzenia doszło w zeszły poniedziałek, 12 lutego, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Płocku. Kamera umieszczona w autobusie komunikacji miejskiej zarejestrowała moment, kiedy autobus zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, gdyż na sygnalizatorze świeci się czerwone światło, a na przejście wchodzi kobieta i dwoje dzieci — poinformował asp. szt. Krzysztof Piasek.

Na nagraniu widzimy zbliżających się do przejścia ludzi i samochód na lewym pasie. Ten przejeżdża obok autobusu, ignoruje czerwone światło i w końcu zmusza pieszych do ustąpienia. Można zauważyć, jak kobieta przytrzymuje dziecko, żeby nie zostało potrącone.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Policjanci szybko ustalili tożsamość 21-letniej piratki zamieszkałej w powiecie płońskim. Usłyszała zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i straciła prawo jazdy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

— Za wykroczenie, którego dopuściła się kierująca, przewidziana jest kara grzywny do 5 tys. zł. oraz zatrzymanie prawa jazdy na czas do 3 lat — podała policja.

RadioZET.pl/Policja/maal