Zamknij

Wyciekła ściągawka dla posłów PiS. Wiemy, co mają mówić

Redakcja
25.05.2018 12:12
Wyciekła ściągawka dla posłów PiS. Wiemy, co mają mówić
fot. Andrzej Iwańczuk/East News

Wyciekł "przekaz dnia" z wytycznymi dla polityków PiS, co powinni mówić na najbardziej palące obecnie tematy. W instrukcjach znajdują się ustalone wypowiedzi dotyczące zdrowia prezesa PiS, protestu niepełnosprawnych czy działań opozycji ze szczególnym naciskiem na Platformę Obywatelską. 

Agencja Informacyjna Polska Press dotarła do ściągawki wypowiedzi przygotowanych dla polityków PiS. W instrukcjach zawarto stanowiska partii na konkretne tematy i to co politycy PiS powinni mówić w mediach. W wyszczególnionych kwestiach znalazły się protest niepełnosprawnych, podwyżka cen paliw czy zdrowie Jarosława Kaczyńskiego  Wytyczne opublikowano pod nazwą "Brief specjalny do programów weekendowych 19-20.05.2018". 

Ze "ściągawki" można dowiedzieć się, co posłowie PiS powinni mówić np. o proteście osób niepełnosprawnych i daninie solidarnościowej. W zaleceniach znalazły się wypowiedzi o tym, że przyjęte ustawy spełniają postulaty protestujących, a rząd Morawieckiego "myśli o systemowym rozwiązania problemu na lata". Jest też sporo o budowie solidarnego państwa.

"Jesteśmy zdziwieni, bo protestujący zmienili postulaty (domaganie się podniesienia renty socjalnej powyżej emerytury minimalnej ZUS, zmiana postulatu 500 zł na rehabilitację na 500 zł gotówką" - brzmi jeden z punktów. 

Inną kwestią jest cena paliw. W notatce podkreślono, że suma akcyzy i podatków od paliw jest w Polsce jedną z najniższych w Europie, a podwyżka jest spowodowana rosnącymi cenami ropy na rynkach światowych. 

Zobacz także

Obszernie opisane jest też kwestia zarzutów opozycji. W wielu miejscach pojawiają się komunikaty o podkreślaniu "hipokryzji PO". W przekazie wymieniono wysokość nagród, odpraw i pensji otrzymanych przez pracowników spółek skarbu państwa czy samorządowców związanych z Platformą Obywatelską. Chodzi o pokazanie "strat ponoszonych" za czasów rządów PO-PSL. 

W notatkach jest też zaznaczony jasny komunikat, że "Przyczyną pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana" - głosi zapis punktu 18, a sprawa nagród jest uważana za zamkniętą. 

RadioZET.pl/Polska The Times/KM